- Що таке Політики та як це працює?
- Як визначити, підтримує депутат якусь із політик чи ні? Як це рахується?
- Що таке “Проти фракції”?
- Що таке “Так” і “Так (тверде)”?
- Що таке “Ні” і “Ні (тверде)”?
- Що таке присутність?
- Надія Савченко
Як працює сайт Вони голосують для тебе?
Вони голосують для тебе збирає всі дані голосувань з порталу Верховної Ради. Голосування складені в список, який ти можеш знайти в розділі Голосування. Ти можеш шукати ці голосування або переглядати голосування, котрі пов'язані із якоюсь окремою політикою у розділі Політики (щоб дізнатись більше про Політики див Що таке Політики та як це працює?).
За який час і про що дані?
На порталі Вони голосують для тебе зібрані всі голосування народних депутатів VIII скликання Ради, починаючи листопада 2014 року. Нові голосування додаються одразу після їхньої публікації на офіційному порталі Верхової Ради. Ми не надаємо гарантії, що ці дані є фінальними, тому повідом нас, якщо знайдеш якісь фактологічні помилки.
Сайт містить інформацію про голосування 825 народних депутатів (тих, які були обрані до Верховної Ради VIII скликання і тих, які втратили депутатський мандат) з 18 депутатських фракцій та груп (включаючи позафракційних та депутатські групи, які припинили існування) за 11 846 питання порядку денного. Вони голосують для тебе зібрав 4 220 833 окремих голосувань депутатів, 831 858 з яких були проти більшості їхньої фракції/групи. Це дає можливість вирахувати рейтинг голосувань проти лінії фракцій/груп, як 19,71%.
8726 зареєстрованих користувачів створили 236 політик та підсумували 127 голосувань.
Що таке Голосування?
Голосування - це спосіб, за допомогою якого приймаються рішення Верховною Радою України (далі - Рада). Це процес офіційного розгляду законопроекту у парламенті. Законопроект - проект закону або постанови Верховної Ради, які містять положення нормативного характеру.
Під час голосування за окремий законопроект Рада умовно поділяється на 4 групи: ті, хто голосує Так, Ні, Утриматися та ті, хто Не голосує.
Чому не всі голосування мають опис?
Коли ти натискаєш на посилання голосування, тебе буде перенаправлено на сторінку, яка містить опис цього голосування чи повідомлення про те, що такий опис ще не готовий. Наразі описи є у голосувань, котрі "прив'язані" до якоїсь із Політик. Дивися нашу сторінку Аналізу, щоб дізнатись більше про те, як робляться описи голосувань.
Що таке Політики та як це працює?
Тут Політики - це набори голосувань за ті чи інші проекти рішень, які пов'язані між собою. Політики формуються за різними критеріями. Наприклад, ми надаємо пріоритет питанням, під час розгляду яких був високий рівень відвідуваності (див. Що таке відвідуваність та Що таке "Проти фракції"?), або багато політиків голосували проти фракції/групи (див. Що таке "Проти фракції"?). Інші причини для створення окремої політики - це питання, які становлять суспільний інтерес та важливі для виборців (наприклад: реформи, бюджет тощо).
Ти теж можеш долучитись до формування Політики. Ось, як це працює:
Після створення Політики на Вони голосують для тебе потрібно знайти Голосування, які відповідають тематиці цієї Політики та «прикріпити» їх до неї, використовуючи опцію «Чи це голосування належить до однієї з політик?».
У відповідному полі дай відповідь, як би проголосував прихильник цієї Політики під час голосування, яке ти «прикріплюєш», - «так» або «ні»?
див відео про те як їх створюватиПозиція кожного депутата під час кожного з голосувань, що прикріплені до Політики, враховується для того, щоб віднести його до групи «прихильників» або «противників» Політики. Це дозволяє легко виявити, як кожен з народних обранців голосує за ту чи іншу політику, чи однаково зі своїми колегами по фракції, які голосування поєднали його з іншими депутатами. Ти можеш легко знайти деталі та побачити технологічне пояснення, натиснувши на окремого депутата на сторінці Політики.
На Вони голосують для тебе є тисячі Голосувань. Там обов'язково будуть такі, що ще не прикріплені до Політик. Ти можеш допомогти нам поліпшити роботу сайту Вони голосують для тебе, знаходити та самостійно прикріплювати Голосування до Політик.
Як визначити, підтримує депутат якусь із політик чи ні? Як це рахується?
Позиція депутатів щодо Політики визначається тим, як вони голосують в Раді під час розгляду законопроектів, котрі стосуються Політики. Тобто підрахунок здійснюється залежно від того, як проголосував депутат. Таким чином, ти можеш виявити справжню позицію депутата, спираючись не на його слова, а на конкретні дії.
Голосування депутата рахуються як зважене середнє, де найважливіші голосування отримують 50 балів, менш важливі 10 балів, а ще менш важливі голосування, на під час яких депутат був відсутній, отримують 2 бали. Під час важливих голосувань депутат отримує повні 50 балів за голосування на підтримку політики, 0 балів за голосування проти i 25 балів за неголосування. В менш важливих голосуваннях депутат отримує 10 балів за голосування відповідно до політики, 0 балів за голосування проти і 1 (з 2) бали, якщо відсутній.
Після цього, цифри конвертуються в прості фрази на основі діапазону значень, в який потрапляє голосування депутата.
Вираховується відповідна кількість балів, які потім діляться на кількість можливих балів за голосування.
І потім
між 95% та 100% означатиме "Максимально голосує за"
між 85% та 95% означатиме "Послідовно голосує за"
між 60% та 85% означатиме "Переважно голосує за"
між 40% та 60% означатиме "Суміш за та проти"
між 15% та 40% означатиме "Переважно голосує проти"
між 5,0% та 15% означатиме "Послідовно голосує проти"
між 0,0% та 5,0% означатиме "Максимально голосує проти"
У разі відсутності депутата та/або його неголосування - "Ніколи не голосує"
Що таке “Так” і “Так (тверде)”?
Кожне голосування має свою «вагу» під час вирахування позиції депутата щодо тієї або іншої Політики. Меншу вагу має
«Так» за сигнальні голосування, голосування про внесення у порядок денний, повернення до розгляду тощо.
Найбільшу вагу під час формування оцінки позиції депутата має «Так (тверде)» - це голосування за основу і вцілому,
у першому/другому/третьому читанні.
Ми не підв'язуємо у політики голосування за розгляд законопроектів за скороченою процедурою, бо не можемо стверджувати, що депутати, які проголосували проти під час такого голосування, є противниками відповідної політики вцілому
Що таке “Ні” і “Ні (тверде)”?
До Політики може бути також прив’язані ті голосування і законопроекти, які прямо суперечать змісту Політики або виступають за її скасування. У такому разі, позитивному голосуванню за такі законопроекти присуджується “Ні” (голосування про внесення у порядок денний, повернення до розгляду, сигнальні) або “Ні (тверде)” (голосування за основу і вцілому, у першому/другому читанні). Це означає, що прихильники Політики проголосували б проти таких ініціатив.
Що таке “Проти фракції”?
Це коли депутат голосує не так, як більшість фракції/групи, до якої входить. Наприклад, за умови, коли більше 50% членів фракції проголосували «так» щодо певного законопроекту, голосування окремого депутата «ні», «утримався» або «не голосував» вважається голосуванням «проти фракції».
Що таке присутність?
Присутність - це показник участі народного депутата у голосуваннях протягом пленарних засідань Верховної Ради України (голосування "так", "ні", "утримався", "не голосував") з часу набуття ним повноважень. Цей показник відрізняється від показників письмової та електронної реєстрації тим, що виявляє реальну присутність депутата у сесійній залі під час голосувань.
Надія Савченко
Надія Вікторівна Савченко — народна депутатка України, обрана в загальнодержавному багатомандатному округу від політичної партії Всеукраїнського об'єднання “Батьківщина”. З липня 2014 року перебувала в ув'язненні на території Російської Федерації. 25 травня 2016 року Надія Савченко була звільнена та повернулася до України. У зв'язку з тим, що сайт Вони голосують для тебе у автоматичний спосіб підтягує голосування ВСІХ депутатів, голосування Надії Савченко так само з'являлися на сайті у розділі "Ніколи не підтримує", адже вона не була присутня під час голосувань до звільнення.